Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011

ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ Α2 Ο ΑΤΛΑΣ

Σ' ένα συναρπαστικό ματς ο Άτλας νίκησε την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Παραμυθιά κι επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με Αίαντα Οινιάδων και Παραμυθιά, 4 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος. Στο 1ο δεκάλεπτο ήταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ και προηγήθηκε 12-0  για να λήξει το δεκάλεπτο 24-12. Στο 2ο δεκάλεπτο κάποια στιγμή η διαφορά έφτασε και στους 17 πόντους 35-18 για να λήξει 37-25 (13-13). Το 3ο 50-38 (επίσης 13-13). Στο 4ο η Παραμυθιά εκμεταλευόμενη την κούραση των αθλητών του Άτλα και την αποβολή με 5 φάουλ των Σταυρίδη και Γάκη, πήρε τα ρημπάουτ και πλησίασε στους 5 πόντους. Μεγάλη εμφάνιση από Παρούση, Θωμά, Κάρτσακλα και Σκλαβενίτη αλλά και άμυνα από γρανίτη με τους Σταυρίδη, Γάκη, Παπουτσή, Τέφα και Ζιώγα. Καλύτεροι από την Παραμυθιά ο μαχητικότατος Λώλος και ο έφηβος Γκάτζιας.
 ΑΤΛΑΣ (Ντάβαρης) Παρούσης 14(4), Παπουτσής, Θωμάς 9(1), Γάκης, Κάρτσακλας 17(1),  Τέφας, Σκλαβενίτης 12, Στρακαντούνας, Σταυρίδης 5, Ζιώγας, Φίλος.
 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Παπανικολάου) Λάτσος 3, Μάτσαγγας 3, Γκάτζιας 14(4), Παπαθανασίου 5(1), Τώνης 3(1), Μισιχρόνης 5, Λώλος 15, Μπάμπας, Αναστασίου 4(1).
 Χαρακτηριστικό είναι το ότι η Παραμυθιά στο 1ο δεκάλεπτο πέτυχε μόνο 12 πόντους με 4 τρίποντα. Πάντως και οι 2 ομάδες έδειξαν ότι δικαιούνται μια θέση στην Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ.