Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2011

Ο ΑΤΛΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ Α2 ΕΣΚΑΒΔΕ

Μαζί συνεχίζουν την πορεία τους προς την Α1 ΕΣΚΑΒΔΕ οι ομάδες του ΑΤΛΑ, της ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ και του ΑΙΑΝΤΑ ΟΙΝΙΑΔΩΝ. Οι 2 πρώτες θ' ανεβούν κατηγορία. Χαρακτηριστικό είναι ότι ο 4ος της βαθμολογίας έμεινε 4 βαθμούς πίσω, διαφορά που δεν καλύπτεται στις 6 αγωνιστικές που απομένουν.
Την Κυριακή ο ΑΤΛΑΣ έπαιξε φανταστικό μπάσκετ το πρώτο δεκάλεπτο (στο 8ο λεπτό το σκορ ήταν 18-2) και μετά "φρέναρε". Το δεκάλεπτο έληξε 18-3. Έμεινε κυριολεκτικά άποντος για 9!!!!! λεπτά (τα 2 τελευταία του 1ου και τα 7 πρώτα του 2ου) κι έδωσε την ευκαιρία στον Αίαντα Άρτας με επιμέρους σκορ 0-10 να πλησιάσει στο 18-13. Τα 3 όμως τελευταία λεπτά του δεκαλέπτου "πήρε ο Παρούσης τ' όπλο του" πέτυχε 10 πόντους με 2 τρίποντα για να λήξει το ημίχρονο 30-15. Καλή εμφάνιση στη συνέχεια απ' όλους τους παίκτες αλλά παίκτης έκπληξη ο Ζιώγας. Από τον Αίαντα "φάνηκαν" οι Κώστας, Αρχιμανδρίτης και Σαλαμούρας.
ΑΤΛΑΣ (Ντάβαρης) Παρούσης 20 (4), Παπουτσής 1, Θωμάς 10, Γάκης 9 (1), Κάρτσακλας 8 (1), Λάππας 3 (1), Αντύπας, Σκλαβενίτης, Στρακαντούνας 2, Σταυρίδης 5, Τέφας, Ζιώγας 10 (1).
ΑΙΑΣ (Χρήστου) Ματθαιόπουλος 2, Τράμπας, Σμύρης Α 5, Κώστας 9, Αρχιμανδρίτης 14, Κέφης, Σαλαμούρας 3, Ντάτσης 2, Γιαννάκης 4.