Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2007

Kακή εμφάνιση και ήττα για τον Άτλα

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε στην 5η αγωνιστική , ο Άτλας Πρέβεζας. Παίζοντας στην Λευκάδα ηττήθηκε με 47-37 από την τοπική Δόξα Λευκάδας. Αν και ξεκίνησε προηγούμενος με 9-2 η Λευκάδα κατάφερε να προηγηθεί στο 1ο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια έχοντας χαρακτηριστική αστοχία στην τελική προσπάθεια ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ. Ο αγώνας κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο , δεκάλεπτο στο οποίο οι παίκτες του Θεόφιλου Λιόντου έδειξαν ότι δεν είχαν καθόλου δυνάμεις. Κόντρα στην προσπάθειά τους για νίκη είχαν την αστοχία (10 φορές απέτυχαν στο λέι-απ ), τα πολλά λάθη αλλά και την κακή διαιτησία του μοναδικού διαιτητή του αγώνα Κανελλόπουλου. Διακρίθηκαν (με τα λιγότερα λάθη) οι Ζήκος, Μπόκιας και Κρεμμύδας και από την Δόξα Λευκάδας οι Τζιόλος, Κουμπούρας.

Πολυ κακή η διαιτησία του Κανελλόπουλου.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ -ΑΤΛΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 47-37 ( 12-10,22-20,30-30,47-37) .
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ : (Κόγκας) Βιλαέτης, Κουμπούρας 16, Φωτίου, Φραγκούλης, Τζιόλος 24 (2), Γεωργάκης, Παρασκευάς 2, Αλ Μπιτάρ 3, Πολίτης 2, Γληγόρης.
ΑΤΛΑΣ : (Λιόντος) Δούβλης, Κρεμμύδας 6 , Αντωνίου 1, Γκίκας 2, Μπόκιας 8 , Κωνής 7 (1) , Πάσχος, Ζήκος 8 , Τζόκας, Γιαννούλης 2, Μπούντας 3.
Στους άλλους αγώνες της 5ης αγωνιστικής : Νικόπολη-Καναλάκι 34-50 , Βόνιτσα-Πάργα 56-35 .
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λευκάδα 9, Άτλας 9 , Καναλάκι 9 , Νικόπολη 7 , Βόνιτσα 6, Πάργα 5.